fűtőpanel élettartam

Mennyi a norvég elektromos fűtőpanelek élettartama?

Mennyi a norvég elektromos fűtőpanelek élettartama? Ha megveszem, hány évig tudom használni? Konkrétan meddig bírja egy panel?


Egyre több régi és új ügyfelünktől hangzik el a kérdés, hogy mennyi a várható élettartama a norvég elektromos fűtőpaneleknek? A skandináv otthonokban ezt a fűtési módot már nagyon régóta alkalmazzák, és a NordArt is már 2008 óta forgalmaz norvég elektromos fűtőpaneleket, így már több mint 200 000 eladott fűtőpanel után rendelkezünk elegendő saját tapasztalattal ahhoz, hogy tudjuk a választ ezekre a kérdésekre.

A norvég elektromos fűtőpanelek átlagos élettartama 12-15 év, ami növelhető a megfelelő teljesítmény kiválasztásával, a helyes használattal, és természetesen ezt az időtartamot az ingatlanunk hőtartó képessége is nagyban befolyásolja. Igaz, szépen működnek még zömmel azok a panelek is, amelyeket 2008-ban értékesítettünk.

A fűtőpanelek élettartamát leginkább a megfelelő teljesítmény kiválasztása befolyásolja. 

Gondoljunk csak bele: Ha egy készüléket folyamatosan, teljesítménye maximumán pörgetünk (legyen az motor, autó, varrógép, bármi, ami elektromos) sokkal hamarabb elhasználódik, mint az, aminek a feladata az optimális (pl: utazósebesség) teljesítmény leadása.

Ezért nem mindegy a méretezés. A megfelelő teljesítmény kiválasztása tehát nem csak a megfelelő komfortfokozat eléréséhez szükséges, hanem a készülék optimális, hosszú távú működéséhez is. Akár évekkel hosszabbodhat az élettartam.

Kollégáink több mint 15 éves tapasztalattal rendelkeznek, nyugodtan keresse minket ingyenes szaktanácsadásért, kérjen árajánlatot vagy használja kalkulátorunkat.

Fontos megjegyezni, hogy a teljesítményt komfortos 20-23 °C tartására méretezzük!

 

Felmérés, megfelelő méretezés
Fel kell mérni az összes helyiséget

A másik nagyon fontos élettartamot befolyásoló tényező az ingatlanunk hőtartó képessége, azaz szigeteltsége (homlokzat, födém, aljzat, nyílászárók).

Minél jobb ez a tulajdonság, a fűtőpanel által megtermelt hő annál tovább marad ingatlanunkban, így kevesebb működéssel éri el a fűtőpanel a beállított hőfokot, és később kell visszakapcsolnia. 

Tisztában kell lenni az energetikai, épületfizikai paraméterekkel!
Szigetelés, energiamegtartás

Mit javaslunk a helyes használathoz:

  • Ha nem szeretnénk, hogy magasabb hőmérsékletet tartson a fűtőpanelünk, mert elmegyünk otthonról vagy huzamosabb ideig nem tartózkodunk az adott helyiségben, akkor egyszerűen csak állítsuk alacsonyabb hőmérsékletre a termosztátot. Nem javasoljuk a fűtési időszakban a fűtőpanel teljes kikapcsolását.  A fűtőpanelekben lévő érzékelő folyamatosan méri a helyiségben lévő hőmérsékletet és csak akkor kapcsolja be a fűtést, ha az a beállított érték alá csökken. A termosztátok érzékenysége 0,5 °C.
     
  • Ha egy nagyon kihűlt ingatlanban indítjuk el a norvég elektromos fűtőpanelt, mert ideiglenesen használjuk vagy a téli időszakban költözünk be új otthonunkba, akkor fokozatosan 2-4 °C-onként emeljünk a hőmérsékleten. Ne dolgoztassuk hosszú ideig maximális üzemi hőmérsékleten.
     
  • Amennyiben az adott ingatlant életvitelszerűen használjuk, akkor a komfort és a takarék hőmérséklet között 3-4 °C különbséget javaslunk. Például, ha otthon tartózkodunk a komfort hőmérséklet 22 °C, de ha elmegyünk dolgozni akkor levesszük 19 °C-ra. Ez az a különbség, amit a fűtőpanel 10-20 perc alatt gond nélkül fel tud fűteni.
     
  • Évente döntsük előre a fűtőpanelt konzolon, és porszívózzuk ki, fújjuk ki belőle a port, mert nyáron poros lesz, így a rárakódott por nem ég rá a fűtőbetétre. Erről szóló rövid videónkat itt tekintheti meg.

Ahogy már bizonyára tudja, szakember általi állandó karbantartásra nincs szükség, ezzel pénz takarítható meg, azonban célszerű ezt a minimális törődést megadni a készülékeknek, annak érdekében, hogy hosszú távon jó szolgálatot tehessenek.

Ha további kérdései lennének ezzel kapcsolatban, keresse szakértőinket!

POLASLOT138 POLASLOT138 LOGIN POLASLOT138 ALTERNATIF RECEH88 RECEH88 LOGIN RECEH88 ALTERNATIF RUPIAH138 RUPIAH138 LOGIN RUPIAH138 ALTERNATIF